2014-09-15 | Uostamiesčio meras lankysis Kinijoje ir Japonijoje

Rugsėjo 16-ąją Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas išvyksta į tolimą kelionę: atsakomojo uostamiesčio vadovo vizito sulauks du Klaipėdos miestai partneriai Rytų Azijoje, Čingdao Kinijoje bei Kudžis Japonijoje.

Klaipėdos partnerystė su Kudžiu skaičiuoja jau 25-erius, o su Čingdao – 10 metų. Paskutinįsyk Kudžio ir Čingdao atstovai uostamiestyje lankėsi 2012-aisiais, Klaipėdai minint 760-ąsias įkūrimo metines. Tada buvo sutarta, kad kitą susitikimą rengs Rytų partneriai ir kad uostamiesčio meras vienu kartu aplankys abu miestus, įsikūrusius tame pačiame geografiniame regione. 

V. Grubliausko vizitą Japonijoje globoja Kudžio miesto meras Endo su žmona ir JE Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona.

Drauge su V. Grubliausku keliaus uostamiesčio jaunimo folkloro grupė bei klaipėdietis orientalistas, Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Dumčius. Į tolimuosius kraštus keliaus ir ten skambės išskirtinai lietuviškas muzikos instrumentas – skrabalai, kurių labai pageidavo Lietuvos bičiuliai Rytuose. 

Iš Klaipėdos miesto savivalvybės biudžeto dengiami tik mero skrydžių kaštai. Mero žmona Inga Grubliauskienė kelionėje dalyvaus asmeninėmis lėšomis, o kitų išvykos dalyvių kelionę finansavo privatūs rėmėjai: uostamiesčio bendrovės „Klaipėdos konteinerių terminalas“ generalinis direktorius Vaidotas Šileika, fotomenininkas bei spaustuvės savininkas Saulius Jokužys ir bendrovės „Etna“ generalinis direktorius Kęstutis Grigaitis, taip pat vyksiantys drauge. 

Vizito metu V. Grubliauskas susitiks su miestų vadovais, tarybų nariais, dalyvaus oficialiuose šiai progai skirtuose renginiuose. Viešnagės metu bus atnaujintos Klaipėdos bendradarbiavimo su Kudžiu ir Čingdao sutartys.

Uostamiesčio delegacija užsienyje, įskaitant ir tolimą kelionę, viešės dešimt dienų. Svečiai lankysis ir Lietuvos ambasadoje Japonijoje, kur vyks susitikimas su Lietuvos-Japonijos draugijos Tokijuje nariais. Jiems bus pristatytos Klaipėdos gyvenimo ir uosto veiklos aktualijos bei Lietuvos fotografijos paroda. 

Čingdao – miestas rytinėje Kinijoje, prie įlankos Geltonojoje jūroje. Daugiataučiame prekybos ir karo laivyno uoste bei pramonės centre gyvena apie 3 mln. žmonių. 2009 m. Čingdao paskelbtas Kinijos gyvybingiausiu miestu. Kudžis įsikūręs Šiaurės Rytų Japonijoje ir turi 40 tūkst. gyventojų. Šis miestas yra viena iš svarbiausių gintaro apdirbimo vietų Japonijoje, čia įsikūręs modernus Gintaro muziejus. 

Šiemet Klaipėda mini miestų partnerysčių jubiliejus, kurie uostamiestyje bus oficialiai švenčiami spalį.

       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).