DOUDI JAZZ BAND

VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS (“KONGAS”) - trimitas, vokalas, vad.
ALGIS KILIS – saksofonai, vokalas
EDMUNDAS FEDERAVICIUS – mušamieji instrumentai
ARNOLDAS JANKŪNAS – klavišiniai instrumentai

ROMUALDAS MALINAUSKAS – bosinė gitara, vokalasKalbant apie šios grupės istoriją, būtina pažymėti, kad 1978 metais susikūrė kolektyvas, pasivadinęs “Klaipėdos diksilendo” vardu. Jo įkūrėju ir ilgamečiu vadovu tapo žemaitis nuo Kartenos P. Narušis, tuo pat metu įkūręs ir Estradinės muzikos katedrą LVK Klaipėdos fakultetuose. Šioje bazėje ir buvo žengti pirmieji žingsniai į profesionalią sceną, kurioje šis kolektyvas, pakeitęs pavadinimus bent keletą kartų (tai ir “Memel Swingers”, ir dabartinis grupės pavadinimas). Šiandieninėje kolektyvo sudėtyje tik V. Grubliauskas (su kai kuriom pertraukom) ir R. Malinauskas yra tie muzikantai, kurie groja nuo pat grupės susikūrimo. 1985 metais E. Federavičius (mušamieji) tapo ansamblio būgnininku na o 1993 metais kolektyvo sudėtyje buvo net aštuoneri muzikantai ir nuo tų metų ansambliui ėmė vadovauti V. Grubliauskas. Tačiau galutinai grupė tapo kvintetu tik 1996 metais ir nuo to laiko ji ir žinoma ‘Doudi jazz band” vardu kaip Lietuvoje, taip ir užsienyje. Šiandien visi ansamblio nariai aktyvią koncertnę veiklą jau eilę metų sėkmingai derina su nelengvu pedagoginiu – moksliniu darbu, nes visi ansambliečiai ir Džiazo Muzikos katedros Klaipėdos Universitete pedagogais. V. Grubliauskas buvo ir šios katedros vedėjas, iki jo išrinkimo į LRS 2004 metais. Šie pokyčiai lėmė, kad šis kolektyvas dabar jau gana retai koncertuoja drauge, pilna sudėtimi, tad jų pasirodymas tampa vis retesne, bet malonia švente klausytojams, tradicinio džiazo gerbėjams.

Manome, kad nei kiek neperdedant galime drąsiai teigti, kad ištisus pastaruosius 10 metų “Doudi Jazz Band” tebelieka viena populiariausių džiazo grupių kaip Lietuvoje, taip ir daugelyje Vakarų Europos šalių, sėkmingai derinanti savo repertuare daugelį įvairių džiazo muzikos stilių (main stream, bebop, jazz-rock, rhytm&blues, cool jazz ir t.t.). Per sąlyginai gana ilgą koncertinio gyvenimo laikotarpį ansamblis koncertavo Šveicarijoje, VFR ir tuometinėje VDR, Olandijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, o kai kurie grupės nariai kitų kolektyvų sudėtyje ar kaip solistai grojo JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Norvegijoje, Anglijoje. Svarbu pažymėti ir tai kad “DOUDI JAZZ BAND” dalyvavo daugelyje prestižinių džiazo festivalių Vakarų Europoje bei visuose Lietuvoje rengiamuose džiazo festivaliuose ir visur buvo gana palankiai vertinami ne vien žiūrovų, bet ir džiazo muzikos kritikų bei vertintojų taip pat.

Pagrindinis ansamblio solistas yra grupės vadovas bei trimitininkas Vytautas Grubliauskas (“Kongas”). Daugelio kritikų vertinimu bei apibūdinimu jis yra vienas geriausių L. Armstrongo muzikos atlikėjų bei interpretatorių ne vien Lietuvoje, bet ir Europoje taip pat. Įdomu, kad tai taikytina tiek kalbant apie specifinį vokalą, tiek ir apie būdingus muzikavimo trimitu ypatumus. Todėl nedera stebėtis, kad 1994-1998 metais jis buvo vadinamas geriausiu trimitininku visoje Rytų Europoje.

R. Malinauskas (bosinė gitara, vokalas)buvo vyriausias amžiumi ir labiausiai patyręs muzikantas kolektyve, garsėjantis ne vien kaip puikus bosistas, vienas geriausių Lietuvoje, bet ir kaip puikus aranžuotojas. Ir ne vien pedagogas, bet ir praktikas, nes ženkli kolektyvo repertuaro dalis yra aranžuotos būtent Romo. Beje, jis vienintelis iš visų ansambliečių yra dalyvavęs koncertiniuose turuose su garsia dainininke iš Latvijos Laima Vaikule ir JAV, o keletas jo koncertinių projektų buvo atlikti tarptautinių džiazo festivalių scenose ir buvo puikiai įvertinti.

E. Federavičius (mušamieji instrumentai) tai ne tik puikus, profesionalus džiazo muzikantas, bet ir pedagogas taip pat. Praktiškai tai nepakeičiamas pačių įvairiausių džiazo ir šiuolaikinės muzikos projektų dalyvis ne vien Vakarų Lietuvoje, bet ir visoje respublikoje taip pat. Nė kiek neperdėdamas jis galėtų drąsiai pasigirti grojęs su visais geriausiais ir žinomiausiais Lietuvos džiazo muzikantais (beje, kaip ir jo kolegos taip pat). Nederėtų pamiršti ir to fakto, kad Edmundas yra ir Klaipėdos KJP orkestro solistas.

A.Kilis (altinis ir tenorinis saksofonai, vokalas) yra naujosios kartos, garsios visoje Europoje Lietuvos saksofonų “mokyklos” atstovas, kuriam būdingas itin preciziškas džiazo stilistikos ypatumų suvokimas bei ypatingai profesionalus jų interpretavimas ir atlikimas. Puikus kūrybinis, meninis pasiruošimas, neeilinis improvizacinis talentas yra ne vien sėkmingos koncertinės veiklos laidas ir pamatas, bet ir jo sėkmingo pedagoginio darbo Klaipėdos Universiteto Džiazo muzikos katedroje (beje, vienintelėje aukštojo universitetinio mokslo institucijoje visose Baltijos šalyse) pagrindas.

A. Jankūnas amžiumi yra pats jauniausias ansamblio narys, tačiau tuo pat metu jis, be jokios abejonės, yra pats perspektyviausias džiazo pianistas Lietuvoje, neeilinio darbštumo, užsispyrimo meninių tikslų siekime ir unikalaus talento dėka taip vertinamas pačių garsiausių džiazo muzikos “autoritetų” kaip Lietuvoje, taip ir Europoje taip pat. Sekdamas savo buvusio pedagogo S. Šiaučiulio pėdomis, Arnoldas, kaip ir visi grupės nariai, sėkmingai derina aktyvią, profesionalią koncertinę veiklą su nelengvu ir daug laiko bei energijos atimančia pedagogine veiklą ir turi didžiulį autoritetą ne vien kolegų, bet visų studentų tarpe.

Kalbant apie “DOUDI JAZZ BAND” kaip kolektyvą, tiesiog būtina pažymėti, kad ansambliui, kaip ir atskirai paėmus kiekvieną jo muzikantą atskirai, būdingas gilus atliekamų džiazo stilių pojūtis, preciziška ir profesionali interpretacija, išraiškinga ir ekspresyvi improvizacija, paremta sodria ir spalvinga harmonija bei ritminės “virtuvės prieskoniais” būdingais būtent šiai grupei. Pridėjus ir puikius artistinius sugebėjimus bei betarpišką ir ypatingai “šiltą” bei nuoširdų bendravimą su publika bei jos “užvedimą” galime susidaryti įspūdį, kurį galima patirti ansamblio koncertuose, “džemuose”, įvairiausiuose projektuose su kitais atlikėjais. Ansamblio muzikantams yra tekę daugelį kartų muzikuoti su žymiais Lietuvos džiazo muzikantais (P.Vyšniauskas, V. Labutis, D. Praspaliauskis, V. Ramoška, L. Mockūnas, D. Pulauskas, L. Šinkarenka, E. Jonavičius, A. Joffe, A. Gotesmanas, L. Būda, S. Sasnauskas, Neda, Arina ir kt.), Barbara King (JAV), Lous Dassen (Vokietija), Michael Varekamp (Olandija), Jana Koubkova (Čekija), J. C. Cable (JAV) Herbie Kopf (Šveicarija), Keith Waithe (D. Britanijair dar daugeliu kitų džiazo muzikos atlikėjų. Gal todėl neverta stebėtis tuo, jog ansamblio “DOUDI JAZZ BAND” klausytojų tarpe galima pamatyti įvairaus amžiaus, išsilavinimo bei pomėgių žmones, kurie tuose koncertuose pasijunta ne vien klausytojais ar pasyviais žiūrovais, bet ir aktyviais, betarpiškais džiazo fiestos dalyviais. “Gera muzika – geriems žmonėms”, tai lyg grupės “motto”, lydinti ansamblį džiazo muzikos populiarinimo kelyje jau vos ne trečiąjį dešimtmetį su neblėstančia energija ir meilę šiai amžinai jaunai, pačiai betarpiškiausiai ir nuoširdžiausiai muzikai, randančiai kelią net ir pačias “surambėjusias” sielas…

Populiariausi ir dažniausiai atliekami grupės “DOUDI JAZZ BAND” plataus ir įvairaus koncertinio repertuaro kūriniai: “Hello, Dolly”, “Mack the knife”, “Jeepers Creepers”, “What a wonderful world”, “You have all the time in the world”, “Hello, brother”, “ Be my lifes companion”, “When the saints go marchin’in” “Everyday I have the blues”, “See You later, aligator”, “ Be my guest tonight”, “ Blueberry hill”, “”When the love came to town”, “All of me”, “Just a gigolo”, “Let’s twist again”, “Caldonia”, “Strangers in the night”, “ Here we go again”, “ I can’t stop loving You”, “ You don’t know me”, “ Night and day”, “Fly me to the moon”, “Love me tender” “ Caravan”, “Oleo”, “ Donna Lee”, “ ‘round midnight”, “Yabird suite”, “ Night in Tunisia”, “ Misty”, “All the things You are”, “Jordu”, “Take five”, “Line for Lions”, “ Impressions”, “Blue train”, “Black Orpheus”, “Autmn leaves”, “Scrapple from the apple”, “Watermelon man”, “Girl from Ipanema”, “Basin street blues”, “Don’t get around much anymore”, “Doxy”, “Satin dole”, “ C jam blues”, “ Take the A train” ir dar daugelis kitų populiarių džiazo muzikos kūrinių…       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).