2014-09-12 | Klaipėda kuria Lietuvos sveikų miestų tinklą

Klaipėdos dalyvavimas Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) Europos sveikų miestų tinkle žengia į naują etapą, kuriuo bus rūpinamasi ne tik visuomenės sveikatos plėtra, bet ir Nacionalinio sveikų miestų tinklo su centru uostamiestyje kūrimu.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba birželį pritarė sprendimui dėl miesto dalyvavimo PSO Europos sveikų miestų tinklo VI fazėje, aprėpiančioje 2014–2018 m. Penktadienį, rugsėjo 12 d., Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasirašė tai patvirtinantį PSO sertifikatą.

Naujojo etapo tikslai ir uždaviniai numato tarpsektorinį bendradarbiavimą sveikatos labui, investavimą į sveikatą per mokymąsi visą gyvenimą, svarbiausių Europos regiono sveikatos iššūkių sprendimą infekcinių ir neužkrečiamųjų ligų srityje, kurios prioritetai yra fizinis aktyvumas, dieta ir nutukimas, alkoholis, tabakas, psichinė gerovė. 

Visuomenės sveikatinimo strategija aprėpia ir daugiau – tarp orientyrų yra sveikas urbanistinis planavimas bei dizainas, sveikas transportas, gyvenamųjų būstų statyba ir renovavimas.

Anot Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, patrauklus ir nuotaikingas Sveiko miesto statusas drauge reiškia politinius įsipareigojimus bei kryptingą veiklą praktiškai įgyvendinant visuomenės sveikatos siekius. Norėdama dalyvauti VI fazėje, Klaipėda turėjo pateikti argumentuotą naujojo laikotarpio veiklos planą.

„Šios srities rezultatai matomi tik ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau kiekvienam iš mūsų yra aukso vertės – juk sveikata yra visa ko pagrindas, – akcentavo meras. – Manau, per ketverius narystės metus Klaipėdoje jau nuveikti darbai yra puiki bazė plėtoti šią veiklą ir ją populiarinti. Nacionalinis Lietuvos tinklas su centru uostamiestyje – patraukli ir įkvepianti perspektyva, kuria susidomėjo jau apie 10 šalies miestų, išreiškusių pageidavimą įsitraukti į planuojamą oficialiai steigti organizaciją.“

Dalyvavimas Europos sveikų miestų tinkle neapsiriboja deklaratyviomis nuostatomis, specialistų konferencijomis bei sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą propaguojančiais renginiais. 

Tarp Klaipėdos iniciatyvų, kurias teigiamai vertina Lietuvos bei užsienio ekspertai, yra nuolat plečiamas dviračių takų tinklas, ekologiškiausias šalyje ir nuolat atnaujinamas miesto viešojo transporto parkas, ežerų bei tvenkinių valymas bei tvarkymas, uostamiestyje rengiamos sporto varžybos bei žaidynės ir net požeminių atliekų konteinerių diegimas. 

Klaipėda – vienintelis Lietuvos miestas, dalyvaujantis šio tinklo veikloje: organizacijos kvota nustato, jog šalyje iki 5 mln. gyventojų jame gali atstovauti tik vienas narys. 

Sveiko miesto projektą koordinuoja BĮ Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).