2014-08-13 | 2015-uosius Klaipėdoje siūloma skelbti Senjorų metais

Ateinančius 2015-uosius Klaipėdoje siūloma paskelbti Senjorų metais: uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko teigimu, brandžiajai visuomenės daliai ketinama dedikuoti ne tik skambų devizą – šiuo metu specialistai vertina, kokiomis lengvatomis, papildomomis veiklos bei laisvalaikio galimybėmis būtų galima paįvairinti senjorų kasdienybę.

Siūlymą skirti daugiau dėmesio vyriausiesiems pasufleravo jie patys: Klaipėdos valdžiai nesyk teko išgirsti brandžiausių klaipėdiečių pageidavimų, kad miestas skirtų daugiau dėmesio jų interesams. 

„Pastarajame Tarybos posėdyje pateikiau siūlymą skelbti ateinančius metus Senjorų metais ir šitaip nuveikti iš karto kelis darbus: ne tik paskatinti visuomenę skirti daugiau dėmesio vyriausiesiems, bet ir įvertinti objektyvias miesto galimybes sprendžiant jų rūpesčius bei suteikiant gyvenimui daugiau spalvų“, – sakė V. Grubliauskas.

Anot uostamiesčio vadovo, klausimą siūlomą nagrinėti iš esmės, mat pačių senjorų pageidavimai dažniausiai yra labai konkretūs. Veikliausiesiems iš jų rūpi saviraiškos, saviugdos galimybės, noras keliauti ir bendrauti su senjorų organizacijomis kituose Lietuvos miestuose, o taip pat ir kaimyninėse šalyse. Žinoma, daugumai senjorų bei jiems atstovaujančių organizacijų itin aktualus klausimas – įvairių viešųjų paslaugų kainos.

„Simbolinis paskelbimas – gražu, tačiau šiuo atveju norime išsiaiškinti, ką konkrečiai galime nuveikti. Kalbama bei diskutuojama turėtų būti ne tiek ir tik apie proginius renginius ar panašius dalykus, bet apie įstatymiškai leidžiamas ir galimas papildomas lengvatas įvairioms viešosioms paslaugoms, kurių teikimo sąlygų nustatymas yra miesto kompetencijos ribose, platesnį turiningo bei dvasingo laisvalaikio galimybių spektrą ir pan.“, – sakė meras.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai jau yra pavesta ruošti konkretų Tarybos sprendimo projektą – 2015-uosius Klaipėdoje skelbti Senjorų metais. Administracija taip pat pradeda ruošti atitinkamą priemonių planą.

„Senjorams atstovaujančių organizacijų dalyvavimas rengiant jį, be abejo, taip pat būtų ne tik pageidautinas, tačiau ir visokeriopai skatintinas bei galėtų tapti prasminga ir dalykiška ateinančių metų uvertiūra“, – sakė V. Grubliauskas.

Pasak Klaipėdos mero, dėmesys senjorams jokiu būdu nereikštų mažesnio rūpesčio kitų miesto gyventojų socialinių grupių atžvilgiu. „Anaiptol – pradėdami nuo vyriausiųjų, norėtume paskatinti politinę bei viešojo gyvenimo tradiciją gvildenti ne tik kasdienius miesto įvykius bei toli siekiančius strateginius klausimus, bet ir atskiroms bendruomenėms ypač rūpimas temas“, – teigė V. Grubliauskas.

       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).