2014-05-16 | Po reformos Klaipėdoje – 730 sportuojančių vaikų daugiau

Sistemiškai atnaujinant Klaipėdos sporto sektorių ir ugdant būsimuosius čempionus, metas plėtoti sporto bazių tinklą, o dabartinis uostamiesčio vaikų bei jaunimo sportinis entuziazmas jau prašosi ir mokyklos, kurioje pamokos galėtų vykti popiet, šitaip subalansuojant bendrąjį ugdymą su treniruočių grafikais – šios mintys išsakytos penktadienį Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko bei kitų miesto valdžios atstovų surengtame susitikime su sporto bendruomene.

Klaipėdoje įgyvendinama sporto reforma, kurios metu, be kita ko, jaunimo sportiniam ugdymui finansuoti pritaikyta vadinamoji sportininko krepšelio metodika, jau sudomino kolegas iš kitų Lietuvos savivaldybių. 

Specialistai sutaria, kad šis būdas mažina iki šiol egzistavusį atotrūkį tarp tradicinių biudžetinių sporto sekcijų bei privačių klubų, faktiškai vykdančių tą pačią veiklą.

Nuo šių metų pradžios Klaipėdoje pagal naująją tvarką finansuojama iš viso 17-os sporto klubų veikla. Vadovaujantis sportininko krepšelio metodika, buvo paskirstytos lėšos 1148 vaikų, t. y. 730 vaikų daugiau nei iki šiol, sportiniam ugdymui. Savivaldybės finansuojamų sporto šakų sąrašą papildė 5 naujos: lauko tenisas, šaudymas, karatė, ledo ritulys ir dailusis čiuožimas. 

Reformos tikslas – ne tik kokybiniai pokyčiai sportinės veiklos organizavimo srityje, sporto populiarinimas bei gyventojų sveikatinimas, bet ir objektyvūs kiekybiniai rodikliai. Siekiama, kad Klaipėdoje sportuotų kas antras vaikas. 

Susitikime dalyvavusių privačių uostamiesčio sporto organizacijų, reformos dėka įgijusių galimybę siekti biudžetinio finansavimo, atstovai teigė, jog ši sistema atveria perspektyvų ne tik populiarinant aktyvų klaipėdiečių laisvalaikį, bet ir siekiant sporto aukštumų, finansuojant trenerių kvalifikacijos kėlimą, stiprinant pozicijas miesto bendruomenėje.

Nestinga ir probleminių aspektų. Sportui populiarėjant, vis aktualesnė tampa sporto bazių situacija. Anot Klaipėdos tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Budino, efektyvus sporto bazių valdymas, aprėpiantis ir jų renovaciją bei tvarkymą, yra antrojo sporto reformos etapo prioritetas. 

„Sisteminės reformos reikalauja pasirengimo, tačiau, ko gero, būtent sporto sektoriaus reforma Klaipėdoje buvo labiausiai pribrendusi. Itin svarbu, kad ji buvo inicijuota tariantis su sporto bendruomene. Kadangi reforma nėra baigtinis procesas, siekiame užtikrinti nuolatinį grįžtamąjį ryšį su sporto propaguotojais, kad matytume teigiamus pokyčius ir taisytinas vietas“, – teigė V. Grubliauskas.

Artimiausiu metu Klaipėdos savivaldybės vadovai bei specialistai su sporto bendruomene aptars galimybę kurti sportinio tipo mokyklą, kurioje bendrasis ugdymas būtų derinamas su aktyvia sportine vaikų ir paauglių veikla, bei susitiks su iki reformos biudžetiniu pagrindu finansuotu organizacijų atstovais.

       Idėjų bankas
   


 
SAVAITĖS DARBOTVARKĖ
2014-12-08 | Šios savaitės darbotvarkė
  Mero darbotvarkė 2014 m. gruodžio 8–14 d.
   Pirmadienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 9:00 val. mero, mero pavaduotojų ir Savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas.
   • Nuo 14:00 val. iki 15:00 val. Klaipėdos miesto meras tiesiogiai bendraus su gyventojais tel. 8 46 39 60 01.
   • 16:00 val. Klaipėdos miesto meras Kinijos žurnalistų grupei duos interviu apie Lietuvą (Danės g. 17).

   Antradienis
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 8:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Maryse Berniau (Old Port viešbutis, Žvejų g. 20).
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja konferencijoje „Viešųjų pirkimų praktinės problemos“ (Bangų g. 5, Kultūros fabrikas).
   • 15:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja pilietinėje antikorupcinėje akcijoje Teatro aikštėje. 

   Trečiadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 13:45 val. Klaipėdos miesto meras susitinka su Vokietijos garbės konsulu Arūnu Baubliu (Danės g. 17).

   Ketvirtadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • Nuo 9:00 val. Klaipėdos miesto meras pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje (Liepų g. 11, III a., posėdžių salėje).

   Penktadienis 
   • Darbas su dokumentais, darbiniai susitikimai.
   • 10:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja „Philip Morris Lietuva“ naujojo investicinio projekto pristatymo renginyje (Vilniaus pl. 16).
   • 13:00 val. Klaipėdos miesto meras kartu su Lietuvos Ūkio ministru Evaldu Gustu dalyvauja Piliavietės kapsulės įkasimo ceremonijoje (Piliavietėje, Pilies g. 4). 
   • 14:00 val. Klaipėdos miesto meras dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimų įteikimo konferencijoje (Jaunystės g. 1).